books-933293_640

Cechy dobrego sprzedawcy

  1. Dobierz dla klienta indywidualną ofertę

Każdy klient chce się czuć wyjątkowy. Rozmawiając z nim, okaż mu należyte zainteresowanie, zbierz odpowiednie informacje, a następnie przygotuj ofertę w stu procentach dopasowaną do jego potrzeb. Dowiedz się, jakie są jego wymagania i staraj się je spełnić. Jeśli wiesz, że nabywca jest w posiadaniu niewielkiego magazynu, nie proponuj mu zaawansowanych technicznie mebli – regały wysokiego składowania będą dla niego tylko niepotrzebnym wydatkiem.

  1. Bądź profesjonalistą

Stale poszerzaj swoją wiedzę na temat asortymentu, który sprzedajesz. Bierz udział w szkoleniach i poszukuj informacji na własną rękę. Nie daj się zaskoczyć klientowi pytaniem, na które nie potrafiłbyś udzielić odpowiedzi!

  1. Nie proponuj klientowi mebli, których jakości nie jesteś pewien

Przedstawiaj tylko oferty godne zainteresowania. Nie wciskaj klientom mebli wątpliwej jakości, gdyż nawet jeśli je zakupią, to w razie niezadowolenia stracą zaufanie do ciebie i twojej marki. Jeśli ich do siebie zrazisz, nie dość, że nie przyjdą do ciebie następnym razem, to dodatkowo istnieje ryzyko, że wezmą ze sobą też innych potencjalnych nabywców, jeśli przekażą im niepochlebne opinie.

  1. Zawsze proponuj dodatkowe akcesoria

Często zdarza się, że nabywcy obok produktu głównego, są także zainteresowani zakupem produktów uzupełniających czy akcesoriów. Bądź dobrym doradcą, jednak pamiętaj, żeby nie stać się nachalnym.

  1. Nie odsyłaj potencjalnych nabywców z kwitkiem

Nawet, jeśli nie ma na stanie tego, po co zjawił się klient, nie daj mu odejść z pustymi rękoma. Meble są do siebie podobne, dlatego jeśli nie możesz zagwarantować konkretnego modelu, spróbuj zastąpić go innym, bardzo zbliżonym parametrami do tego, którym dana osoba była zainteresowana.

  1. Doceniaj stałych klientów

Nagradzaj regularne zakupy i udzielaj stałym nabywcom konkretnych rabatów, bądź organizuj dla nich specjalne promocje. To zapewni ci ich lojalność – będziesz mógł spać spokojnie, bez obaw, że konkurencja odbierze ci klientów.

  1. Promuj firmę w mediach społecznościowych

W dzisiejszych czasach firma bez kont założonych na głównych portalach społecznościowych nie istnieje. Wykorzystuj te platformy do przekazywania informacji oraz utrzymywania kontaktu z obecnymi i potencjalnymi klientami.

  1. Utrzymuj stały kontakt z kluczowymi klientami

Dzwoń co jakiś czas do swoich najlepszych klientów i pytaj, czy nie mają zakupowych potrzeb. Pamiętaj, że jesteś profesjonalistą – nie bądź nachalny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>